وكلاي ايران


وكلاي ايران

         انواع طلاق

بازدید :    ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸    ۰۷:۵۸:۰۹    حسين سبزي

انواع طلاق

خانواده يكي از پايه هاي اصلي هر جامعه اي به شمار مي رود. اما متاسفانه امروزه مي توان به وضوح افزايش علل طلاق مثل مشكلات اقتصادي، اعتياد و .. را ديد و به طور حتم شاهد افزايش انواع طلاق نيز هستيم. اما واقعا تنها همين ها را بايد براي طلاق در نظر داشته باشيم!

انواع طلاق،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         مهريه

بازدید :    ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸    ۰۷:۵۶:۵۷    حسين سبزي

مهريه

مهريه در اسلام به عنوان يك حق مالي براي زن است كه به واسطه ي عقد نكاح بر گردن مرد واجب مي شود آن را بپردازد. مهريه نوعي حق شخصي و عند المطالبه است كه در راس ديون مرد قرار دارد. مهر زماني تمام و كمال به زوجه تعلق مي گيرد كه رابطه زناشويي (مقاربت) شكل گرفته باشد، در غير اين صورت زوجه تنها مالك نصف مهر است. در اين زمان در صورتاجرا گذاشتن مهريه تنها نصف آن را مي تواند بگيرد.

مهريه،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         حضانت فرزند

بازدید :    ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸    ۰۷:۵۵:۱۶    حسين سبزي

حضانت فرزند

حضانت فرزند موضوعي است كه بيشتر پس از طلاق مطرح مي شود. حضانت در لغت به معناي پروراندن است و از كلمه حضن به معناي پهلو گرفته شده است. اما در اصطلاح حقوقي؛ ولايتي است بر كودك يا ديوانه، به منظور تربيت و پرورش وي و انجام اموري كه به مصلحت اوست. در اين مقاله از مستر داديار سعي كرده ايم به طور كامل به مراحل قانوني، شرايط حاضن و… بپردازيم.

حضانت فرزند،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         طلاق توافقي

بازدید :    ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸    ۰۷:۴۵:۱۴    حسين سبزي

طلاق توافقي

طلاق (طلاق توافقي) يكي از موضوعاتي است كه در روابط خانوادگي اسلامي و اجتماعي بسيار درباره آن بحث شده است. در زمان حاضر اعتياد و ترك نفقه، دو عامل مهم  بر افزايش بيش از پبش آمار طلاق بوده است. چرا كه شخص معتاد قادر به كسب شغل شرافتمندانه اي نيست از اين رو دچار خطاها و جرايم زيادي مي شود لذا زندگي بر همسر سخت و طاقت فرسا مي گردد. بر خلاف عقد كه تحقق آن نياز به انشاي هر دو طرف دارد، در طلاق اينگونه نيست و تنها انشاء مرد كافي است. اگر خانوم ها، حق طلاق گرفته باشند اقدام و انشاء آن ها نيز كافي مي باشد اما اگر حق طلاق نداشته باشند روند طلاق دشوار تر خواهد بود. اما جاي نگراني نيست چرا كه وكلاي مستر داديار همراه شما خواهند بود.

 

 

طلاق توافقي،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

          آخرین مطالب ارسالی

جدید     كميسيون ماده 100 شهرداري
    الزام به تنظيم سند رسمي
    خلع يد
    وكيل پايه يك دادگستري
    انحصار وراثت
    فروش مال غير
    تصرف عدواني
    اجرا گذاشتن مهريه
    طلاق عسر و حرج
    نفقه زن

منو

درباره ما